Odkąd w świecie pojawiła się moda na brody w stylu drwali, niesamowitą popularnością cieszą się również rozmaite kosmetyki, które służą ich pielęgnacji. Wiele z nich jest dość kosztownych, ale przydają się nie tylko w celach estetycznych, lecz również praktycznych i pielęgnacyjnych. Co więcej, w wielu przypadkach właściwie stosowane kosmetyki mogą zmniejszyć dyskomfort związany z noszeniem zwłaszcza długiej, nieprawidłowo pielęgnowanej brody.

Nie każdy mężczyzna od razu przyzwyczaja się do brody. Często dłuższe włosy mogą być uciążliwe, a nawet powodować dyskomfort fizyczny. Z tego powodu warto stosować kosmetyki służące do pielęgnacji brody, a wśród nich – olejki do brody. Będą one nie tylko świetnie wpływać na wygląd brody, ale również polepszać stan skóry oraz włosów.

Jak działają olejki do brody?

Przede wszystkim olejki stosowane do pielęgnacji brody powstają z naturalnych substancji aromatyzowanych olejkami eterycznymi. To sprawia, że są zdrowe dla skóry, a przy okazji świetnie pachną – niektóre zapachy z powodzeniem mogą uzupełniać, a nawet zastępować perfumy. Z uwagi na swój skład olejek jest zazwyczaj bardzo naturalną pielęgnacją nie tylko dla włosów, ale również i dla samej skóry brody, która wskutek długiego zarostu może być po prostu podrażniona, zwłaszcza jeśli właścicielami brody jesteśmy od niedawna. Olejki do brody mają za zadanie nawilżać skórę, pielęgnować ją, zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów, ale również i utrzymywać w dobrej kondycji samą brodę. Co więcej, niejednokrotnie dodatkową nabłyszczają brodę i pozwalają delikatnie ją stylizować.

Jak stosować olejki do brody?

Ważne jest, aby olejki do brody stosować rozsądnie. Nie należy używać ich zbyt wiele z dwóch powodów. Po pierwsze, są to nadal olejki, a więc substancje natłuszczające – ich nadmiar może powodować wysypkę i sprawiać, że broda wygląda po prostu nieestetycznie. Po drugie, olejki do brody są również dość kosztowne. Jak więc je stosować? Przede wszystkim aplikując je na dłoń – do krótkiej brody wystarczą 2-3 krople – a następnie rozcierając w dłoni i nakładając miarowo na brodę. Lepiej nałożyć za mało olejku niż za wiele, aby uniknąć wrażenia przetłuszczenia.