Dla wielu kobiet zegarek, noszony na ręce razem z biżuterią, stanowi jej integralną część. Większość producentów czasomierzy zdaje sobie sprawę z popularności takich połączeń, dlatego poza zegarkami produkuje również biżuterię. Z kolei projektanci konkretnych serii dokładają wszelkich starań, aby ich propozycje były zgodne z trendami i nadawały się do każdej stylizacji.

Ważny dodatek

Kupując zegarek warto przeanalizować jego poszczególne części pod kątem naszych upodobań i wygody noszenia. Zwłaszcza, jeśli zamierzamy go nosić codziennie. Dobrze jest również poznać ogólne zasady dresscodu, który obejmuje także dodatki. W wielu firmach, zwłaszcza o charakterze korporacyjnym, nie można sobie pozwolić na zbyt dużą dowolność, dotyczącą kolorów oraz fasonów. Do eleganckiego, biurowego stroju najlepiej dobrać zegarek średniej wielkości i bardzo stonowaną biżuterię. Lepiej prezentuje się koperta z bransoletką, plastikowe paski modeli sportowych raczej nie spotkają się z uznaniem naszych przełożonych. W przypadku paska skórzanego dobrze jest postawić na kolory ciemne. Do niedawna obowiązywała zasada, aby nie łączyć zegarka z bransoletką na tej samej ręce. Jednak coraz częściej spotykanym trendem jest noszenie ozdób wraz z czasomierzem. Dzięki temu zegarek bardziej integruje się z biżuterią, jest też lepiej wyeksponowany. Ważne, aby przy dobierania wszystkich elementów nie popaść w przesadę, tylko zachować umiar.

Diabeł tkwi w detalach

Nowy zegarek, zwłaszcza ten, który będzie eksponowany wraz z biżuterią, powinien być dobrany pod kątem stylu, w jakim się ubieramy. Modne i kolorowe gumy oraz plastik robią efektowne wrażenie, ale bardziej jako dodatek do jednorazowej stylizacji. Można z nimi zaszaleć w weekend, kiedy ubieramy się na sportowo. Jednak nie są to materiały, na jakie warto postawić myśląc o czasomierzu noszonym codziennie. Istnieje niewiele stylizacji, z którymi takie elementy mogą współgrać. Uniwersalny dodatek powinien współgrać z naszym ubiorem. Na pewno nie może z nim kontrastować. Jako materiał, z jakiego wykonana jest koperta lub bransoletka, świetnie sprawdzi się stal lub tytan. Rozmiar koperty powinno się dobierać pod kątem wielkości i kształtu dłoni. Panie najczęściej decydują się na koperty okrągłe lub prostokątne, ponieważ pasują świetnie zarówno do sukienki czy spódnicy, jak i spodni. Przy dużej ilości biżuterii świetnie sprawdzają się zwłaszcza okrągłe kształty kopert. Szczupłe dłonie świetnie prezentują się z niewielką, podłużną kopertą.

Zgrany duet

Współcześnie zegarki damskie, można dobrać zarówno do luźnego stylu miejskiego, bardziej formalnego, romantycznego oraz sportowego. Umiejętne połączenie delikatnych bransoletek z zegarkiem ułatwiają sami producenci w swoich kolekcjach. Marka Cluse produkuje zarówno biżuterię, jak i eleganckie czasomierze. Od konkurencji odróżnia je jakość oraz styl. Delikatne, minimalistyczne elementy kolekcji można ze sobą dowolnie zestawiać bez obaw o brak harmonii w połączeniach. Zestawienie tradycyjnych i nowoczesnych elementów oraz niewygórowana cena sprawiają, że na piękne dodatki do stylizacji może sobie pozwolić każda kobieta, bez względu na zasobność portfela. Zestawienie zegarka i bransoletki prezentuje się na tyle ciekawie, że producenci mają już swoje propozycje, adresowane także do mężczyzn.