Większość znanych firm produkujących luksusową biżuterię, do jakiej dziś przywykło się klasyfikować zegarki wzbogaca lub zmienia swoją kolekcję praktycznie każdego roku. Podstawowe modele figurujące jako wizytówka maki lub serii pozostają w niej na stałe, jednakże każdego roku pojawiają się nowe modele, których zadaniem jest przyciągnąć oczy kolejnych nabywców, pragnących się wyróżnić z grona posiadaczy zeszłorocznych modeli. Trend taki nazywamy na ogół modą. Jak zatem przedstawia się sytuacja na rynku odpowiedzialnym za modne zegarki damskie?

Różnorodność kluczem do sukcesu

W dzisiejszych czasach jednym z podstawowych kryteriów pozwalających na określenie wyjątkowości danego przedmiotu jest jego unikalność. Niezależnie od tego czy wybieramy zwykły t-shirt, rower czy też zegarek, jedną z istotniejszych kwestii będzie ta dotycząca częstości jego występowania. Podobnie jak w przypadku kreacji balowej, nikt nie chce spotkać na przyjęciu osoby posiadającej taki sam zegarek, dlatego też modne zegarki damskie to nie termin kojarzący się z określonym typem chronometrów. Moda jest inna dla różnych grup społecznych i zmienna w czasie, dlatego też trudno jest powiedzieć, że zegarek z bransoletą jest bardziej modny od tego posiadającego pasek z tworzywa. Najważniejsze aby każdy mógł wybrać to co mu się podoba i koresponduje z wybranym stylem ubieraniem się lub nawet z brakiem stylu.

Digitalizacja i minimalizacja

Na przestrzeni minionych lat obserwować można, jak coraz to mniej ludzi używa typowych zegarków naręcznych. Ich miejsce zajęły niejednokrotnie, rozpowszechnione dziś smart fony czy inne telefony komórkowe. Modne zegarki damskie to dziś głównie biżuteria okolicznościowa lub pamiątki, które noszone są po kimś ze względu na wartość sentymentalną. W przypadku gdy mamy w kieszeni lub torebce telefon, zegarek staje się jedynie ozdobą z pewnym walorem praktycznym, którym jednak już dysponujemy. Wyjątkiem mogą tu być zegarki wyposażone w dodatkowe funkcje, niedostępne dla naszej komórki. Do funkcji takich zaliczyć można chociażby: pomiar tętna czy wodoszczelność, jak się bowiem okazuje staromodne zegarki wciąż mają pewną przewagę nad najnowszymi cudami elektroniki.