Botoks jako samo słowo w społeczeństwie budzi ogromne kontrowersje i nie chodzi jedynie o popularną kinową produkcję. Właściwa nazwa to toksyna botulinowa, ponieważ botoks to jedynie nazwa handlowa, która brzmi o wiele przyjemniej dla pacjentów. Czy naprawdę jest się czego obawiać? Czy zabieg boli? Ile on w ogóle trwa?

Świat medycyny estetycznej stoi wciąż w ciemnym zaułku, gdzie tylko czasem zaglądają ciekawscy klienci, chcący dowiedzieć się, jak mogą pozbyć się swoich niedoskonałości. Na szczęście coraz rzadziej żałują swoich decyzji, ponieważ są bardziej świadomi, technologia jest dużo lepsza, a sami specjaliści posiadają lepsze kwalifikacje do wykonywania zawodu. Dowiedzmy się więc, jak wygląda zabieg z wykorzystaniem toksyny lub skrótu BTX.

Botoks w Szczecinie lub Warszawie – nieistotne gdzie wykonany zabieg

Botoks, czyli kontrowersja i zadowolenieJadę do Warszawy, ponieważ tam mają najlepsze kliniki i gabinety – to chyba w jedne z nielicznych pozostałości po poprzednim ustroju politycznym. Na szczęście coraz większa liczba klientów jest świadoma, że niezależnie od miejsca, w którym się znajdą, mogą oni otrzymać profesjonalne usługi i zostać obsłużonym w satysfakcjonujący sposób.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej trwa może maksymalnie kilkanaście minut, a sama substancja, jest wstrzykiwana przez bardzo cienką igłę. W celu maksymalizacji komfortu pacjenta, podawane jest również znieczulenie miejscowe, dzięki któremu cały zabieg można porównać do ugryzienia komara – osoby bardziej odporne na ból, prawdopodobnie nic nie poczują. Po samym zabiegu pacjent udaje się do domu i przez kilka pierwszych dni (maksymalnie 7), może utrzymywać się opuchlizna, która w końcu odsłoni całą pracę lekarza.

Objawy po zabiegu

Jeśli coś będzie niepokoić pacjenta, zawsze powinien on w pierwszej kolejności zgłosić się do osoby, która wykonywała zabieg – w sytuacji, gdy pojawia się stan zapalny, opuchlizna stale rośnie lub nie maleje, a specjalista wciąż twierdzi, że wszystko jest w najlepszym porządku, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Skoro to tak popularna usługa, to gdzie udać się na botoks? Szczecin to duże miasto, w którym można znaleźć wiele profesjonalnych i renomowanych klinik – najlepiej więc wybrać sprawdzoną markę, posiadającą wiele pozytywnych opinii. Samodzielną ocenę warto wystawić podczas pierwszego kontaktu, konsultacji i wywiadu z lekarzem, ponieważ jeśli jest on dociekliwy i zadaje wiele pytań, prawdopodobnie chce wykluczyć wszystkie możliwe przeciwwskazania – należy więc odpowiedzieć na wszystkie zgodnie z prawdą.

Sprawdzone i bezpieczne środki dostępne w salonach Esteticon w Szczecinie i na stronie https://esteticon.pl/