W życiu czasami zdarza się, że otrzymujemy informację o ważnym wydarzeniu w ostatniej chwili, a nasza sylwetka nieco odbiega od doskonałości. Choroby i ciąże nie ułatwiają walki z kilogramami, a o ile do własnego ślubu mamy co najmniej kilka miesięcy czasu na treningi i dietę, inaczej jest w przypadku firmowego bankietu czy randki.

Pasy wyszczuplające

Na wypadek nieprzewidzianych okazji, warto trzymać w swojej szufladzie pas wyszczuplający. Po założeniu tego gadżetu Twoja sylwetka od razu będzie prezentować się dużo lepiej. Pasy wyszczuplające ukryją wylewające się boczki i niechciane wałeczki na brzuchu. Właściwe bez względu na to, jaki rozmiar ubrań nosisz, Twoja sylwetka na tym skorzysta. Pas wyszczuplający z łatwością ukryjesz pod ubraniem, a tak naprawdę możesz nosić go nie tylko od święta. Produkty tego typu są zazwyczaj tak skonstruowane, że w dłuższej perspektywie czasu pomagają na trwałe poprawić kształty ciała. Ucisk odpowiedniego materiału wspomaga krążenie krwi oraz limfy, co sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej.

Wyprostowana postawa

Nie ma szybszego sposobu na osiągnięcie atrakcyjniejszych kształtów niż wyprostowanie postawy. Problem garbienia się dotyczy wielu kobiet. Czasami związany jest on z długim przesiadywaniem przed komputerem. Jednak często wynika też z naszych kompleksów i niepewności. Niestety, zgarbione plecy nie ukryją zbyt dużych piersi czy wałeczków tłuszczu, a wręcz pogorszą naszą sytuację. Z tego powodu, warto popracować nad trzymaniem prostej postawy. Pomóc nam w tym mogą wspomniane wcześniej pasy wyszczuplające, które dość skutecznie utrzymają sylwetkę w ryzach.

Dobrze dobrane ubranie

Większość kobiet ma jakiś typ ubrań, w którym po prostu nie wyglądają korzystnie. Nierzadko wydaje się nam, że w obcisłych ubraniach wyglądamy szczuplej, a w rzeczywistości uwypuklamy jedynie niedoskonałości naszego ciała. Dobrze jest stanąć czasami przed lustrem i szczerze ocenić, czy dana kreacja wygląda na nas dobrze czy źle. Nasze przeczucia zazwyczaj są dobre, ale bywa, że lubimy się przekonywać, że jest inaczej, bo szkoda nam wyrzucać ulubioną sukienkę sprzed kilku lat czy oddawać do sklepu nowy, ale nietrafiony zakup. Jeżeli masz wątpliwości co do kreacji wybranej na ważną uroczystość, zapytaj się bliskiej osoby o zdanie. Zaznacz, że zależy Ci na szczerości i nie gniewaj się, gdy ktoś wyda opinię nie po Twojej myśli. Gdy zareagujesz wybuchowo, taka osoba prawdopodobnie nigdy więcej szczerze Ci nie doradzi. Wprowadzenie tych kilku rad w życie, pomoże poprawić wygląd Twojej sylwetki. Dzięki temu, na randce czy uroczystej kolacji będziesz zachowywać się swobodniej, a towarzyszyć Ci będzie większa pewność siebie i optymizm.