Wybór niezwykle popularnego w ostatnich czasach produktu jakim jest riser pci-e nie zawsze okazuje się być prosty. Wpływ na to ma z pewnością bardzo szeroka gama tych elementów, które są dostępne w sklepach ze sprzętem komputerowym, a także ich duża różnorodność. Podczas zakupu risera pci-e warto jednak zwracać uwagę na pewne aspekty, gdyż nie każdy element okazać się może odpowiedni do naszych potrzeb czy możliwości technicznych. Co zatem może wskazać nam kierunek zakupów? O tym poniżej.

Zastosowanie risera pci-e

Na początku warto skupić się na tym po co w ogóle stosuje się element nazywany riserem pci-e. Otóż to właśnie on pozwala połączyć kartę graficzną z płytą główną komputera w sposób niebezpośredni. Czy ma to duże znaczenie? Tak, ogromne. Otóż nowoczesne karty graficzne posiadają dzisiaj bardzo duże rozmiary, a dodatkowy system ich chłodzenia jeszcze te gabaryty powiększa. Ciężko jest, więc zamontować taki sprzęt w płaskim laptopie czy notebooku. Stąd też stosuje się właśnie sprawdzone rozwiązanie jakim jest przejściówka riser pci-e. Element ten stanowi taki elastyczny przedłużacz, który umożliwia przeniesienie karty graficznej poza płytę główną. Rozwiązanie jest bardzo skuteczne, ale nieodpowiednio dopasowane do komputera może przynieść wiele niekorzystnych zmian. Zatem jak ich uniknąć?

Jak właściwie dopasować riser pci-e?

Wybierając jeden z dostępnych na rynku modeli risera pci-e warto zwracać uwagę na pewne parametry, a także aspekty. Przede wszystkim należy skupić się na długości tegoż elementu, a także jego właściwościach. Chodzi tu przede wszystkim o rodzaj wtyki czy obsługiwane zasilanie. Dopasowanie risera powinno być dokonane w oparciu o posiadany model karty graficznej. To właśnie ją chcemy przecież wyprowadzić poza wnętrze komputera. Stąd też riser pci-e musi nadawać się do użytkowania z daną kartą graficzną. Jeżeli nie mamy pojęcia jaki model risera będzie odpowiedni skorzystajmy po prostu z pomocy specjalistów, którzy pracują w sklepach komputerowych. Dobre dopasowanie tego elementu wpływa bowiem na funkcjonowanie karty graficznej, a także całego komputera. W przypadku niedopasowania risera dochodzi do spadku wydajności karty graficznej, a także jej krótszej żywotności. Aby tego uniknąć należy skupić się n a właściwym wyborze odpowiedniego elementu. My polecamy model https://parts-store.pl/product-pol-1061-Riser-PCI-E-1x-16x-USB-3-0-SATA-6-PIN-ver-009s.html.

Czy warto stosować riser pci-e?

W sytuacjach, gdy karta graficzna narażona jest na zbyt wysoką temperaturę wewnątrz komputera lub też po prostu jej gabaryty są zbyt duże warto jest z pewnością zainwestować w wysokiej jakości riser, który ułatwi pracę i zapewni komfort.