Obecnie każdy stara się podążać za obowiązującymi trendami modowymi. Istnieje wiele blogów modowych, stylistów i programów telewizyjnych, z których dowiedzieć się możemy, co jest modne, a co przeszło już do lamusa. Jak każdy wie, trendy przemijają, ale również powracają, co pokazuje np. moda na tenisówki damskie. Są one teraz bardzo popularne, choć ich historia sięga zamierzchłych czasów. Dlatego warto dowiedzieć się jak nosiło się je kiedyś, a do jakich stylizacji możemy wkładać je teraz.

Jak było?

Marquis Mills Converse – to od niego wszystko się zaczęło. Marka Converse powstała w 1908 roku i bardzo szybko zyskała dużą popularność. Początkowo używana była najczęściej przez sportowców i tak w 1921 roku ambasadorem tenisówek był Charles Taylor, koszykarz. W połowie dwudziestego wieku tenisówki wykorzystywane były podczas ćwiczeń armii amerykańskiej. Natomiast w 1960 roku stały się symbolem buntu, rocka i punku i nosiło je niemalże całe młode pokolenie. W Polsce buty te pojawiły się w latach 30 dwudziestego wieku. Produkowane były wówczas przez Stomil.

Jak jest?

Tenisówki damskie przeżywają obecnie sówj renesans. Są one przeznaczone nie tylko dla młodych osób, ale również dla dzieci oraz starszych. Znaleźć je można w każdym sklepie obuwniczym, w różnych kolorach oraz wzorach. Niezmienna pozostaje jednak gumowa, najczęściej biała podeszwa oraz materiał tekstylny na wierzchu. Dziś tenisówki nie reprezentują jedynie stylu sportowego. Wyglądają świetnie również w zestawieniu ze zwiewnymi, letnimi sukienkami, a nawet eleganckimi spodniami. Łączenie stylu eleganckiego ze sportowym jest ostatnio bardzo modne i idealnie nadają się do tego właśnie tenisówki damskie. Ponadto należy podkreślić, że buty te są niezwykle wygodne i uniwersalne. Gumowa podeszwa zapewnia idealną elastyczność oraz miękkość, a materiał wierzchni - przepływ powietrza. Trampki każdej stylizacji dodadzą luzu oraz swobodny. Dzięki nim zyskamy rześkość, niewinność oraz młodość. Dlatego warto posiadać w swojej szafie choć jedną parę tenisówek.