Dzięki dużej dostępności różnego rodzaju produktów nawilżających, życie intymne może nabrać zupełnie nowego smaku i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W sprzedaży znaleźć można bowiem wiele żeli smakowych, wyróżniających się oryginalną kolorystyką, zapachem i co ciekawe, właśnie smakiem. Żeli tego typu można kosztować, co w negatywny sposób nie powinno odbić się na naszym zdrowiu – musza to być żele pozbawione silikonu, co przekłada się na nieco gorsze właściwości nawilżające. Nie są to jednak produkty spożywcze, w związku z czym ich jedzenie w większych ilościach nie jest wskazane – w niewielkich ilościach są bezpieczne i nadają się do spożycia. Oczywiście każdy lubi coś innego, dlatego na rynek trafiają coraz to nowe produkty o bardziej wyrafinowanych smakach i dodatkowych właściwościach tj. wzmocnienie doznań, lepsze nawilżenie. A jakie rodzaje żeli intymnych są najbardziej popularne?

Żele intymne od sprawdzonych producentów

W sklepach znaleźć można wiele różnych marek żeli intymnych. Jednym z najbardziej popularnych produktów jest żel Durex Play. Na jego przykładzie można określić podstawowe kategorie tego rodzaju asortymentu. Są to: żele intensywnie nawilżające, żele jadalne, czyli wspomniane już wcześniej żele pozbawione sylikonu, nadające się do spożycia, żele 2w1, czyli żele nawilżające i do masażu, żele intymne potęgujące doznania i żele uniwersalne do wielu różnych zastosowań, dedykowane dla osób szczególnie aktywnych, które potrzebują maksymalnego nawilżenia, a także zwiększenia intensywności odczuwalnych doznań.

Intensywne nawilżanie z Durex

Żele intensywnie nawilżające to klasyczny produkt tego typu. W przypadku żeli Durex Play najczęściej są to produkty oznaczone kolorem niebieskim. Dzięki unikalnemu składowi żele nie wysychają, pozostawiając na skórze delikatną, silnie nawilżającą powłokę ochronną. Idealne do stosowanie w sypialni, tak przez doświadczonych kochanków, jak i przez osoby, które dopiero wchodzą w świat seksu. Żele 2w1 to produkty tworzone z myślą o osobach, o bardziej romantycznym usposobieniu. Pozwalają czerpać mnóstwo przyjemności z pieszczot, sprawdzają się podczas romantycznego masażu i zabaw w łóżku. Żele 2w1 marki Durex Play oznaczone są kolorem czerwonym. Kolejny popularny typ żeli intymnych to żele smakowe. Jadalny żel Durex Play ma kolor pomarańczowy, co w najlepszy sposób kojarzy się z jego cytrusowym smakiem. W sprzedaży znaleźć można również żele tej marki w kolorze fioletowym, które pomagają zintensyfikować poziom odczuwalnych doznań w czasie seksu, a także żele czarne, dedykowane dla osób o zróżnicowanych potrzebach.