Wiele kobiet ma spory problem ze stworzeniem idealnej stylizacji na co dzień. Bardzo często wynika to z braku odpowiednich rzeczy w szafie. Do absolutnych podstaw powinny należeć bluzki damskie z długim rękawem, a także z rękawem krótkim oraz na ramiączkach. Dzięki nim, zestawionym dodatkowo między innymi z odpowiednim dołem oraz rozmaitymi sweterkami czy bluzkami, stworzymy ciekawe stylizacje.

Według ekspertów niektóre rzeczy w damskiej szafie dają podstawy do stworzenia sensownych zestawień stylistycznych zarówno na co dzień, jak i i na specjalne okazje. Z tego powodu bluzki damskie z długim rękawem, zwłaszcza w klasycznych kolorach, są świetną podstawą, której nie powinno zabraknąć w żadnej kobiecej szafie. Ich zastosowanie zależy tylko od naszej fantazji.

Ze spodniami na co dzień

Nie da się ukryć, że bluzki damskie z długim rękawem doskonale będą wyglądały w zestawieniu po prostu ze spodniami. Mogą to być spodnie np. lniane latem – wówczas warto zainwestować w stylizację jasną, która ochroni nas przed zbyt mocnym słońcem podczas pikniku czy wycieczki. Z drugiej strony bluzki tego rodzaju doskonale będą prezentowały się również w przypadku dobrania do nich klasycznych dżinsów. Jeśli wybierzemy spodnie z wysokim stanem, to bluzka powinna być w nie wpuszczona, aby dodatkowo podkreślić talię. W przypadku biodrówek doskonale sprawdzą się bluzki o długości sięgającej paska spodni albo dłuższe, w formie wygodnych tunik, zwłaszcza gdy nie chcemy przypadkowo odsłonić zbyt wiele ciała. Dużo rozmaitych bluzek, które można dobrać do spodni można znaleźć przykładowo na .

Ze spódnicami do pracy

Jeśli wybierzemy bluzki damskie z długim rękawem w tradycyjnych kolorach – białe albo czarne, ewentualnie szare – to możemy świetnie zestawić je ze spódnicami ołówkowymi, które nosimy do pracy. To wygodna propozycja zwłaszcza dla tych pań, którym zależy na eleganckim wyglądzie bądź które muszą o taki wygląd dbać z uwagi na ustalenia dotyczące dress code’u w pracy. Bluzka będzie dobrze wyglądała zarówno przy zdjętym żakiecie, jak i nałożonym, aczkolwiek latem zdecydowanie wygodniej będzie zainwestować w wersję bez żadnej narzutki.

Stylizacje dla odważnych

Wszystkie powyższe propozycje dotyczyły głównie sytuacji, w których mowa o zestawieniu klasycznych bluzek w jednolitych kolorach oraz bez zdobień z dowolnym dołem. Nie oznacza to jednak, że bluzki damskie z długim rękawem muszą być nudne – to akurat nieprawda. Świetnie prezentują się bowiem bluzki dla odważnych kobiet, np. z koronkowym dekoltem czy jednolitym przodem oraz głębokim dekoltem z koronką z tyłu. Takie stylizacje jednak dobrze jest zachować na randki czy wyjścia z przyjaciółmi do klubu, bo na co dzień mogą zdecydowanie za bardzo rzucać się w oczy.