Gdy w sprzedaży pojawiły się wanny wolnostojące, wielu osobom wydawało się, że jest to krótkotrwały trend, który zostanie wyparty przez inne, ciekawsze rozwiązania. Jak się jednak okazuje, ma się całkiem dobrze i póki co, nic nie wskazuje na to, aby miał odejść w zapomnienie. Tym bardziej, że producenci wanien oferują swoim klientom mnogość kształtów i wzorów, prześcigając się między sobą w tworzeniu modeli równie ponadczasowych, co trwałych, komfortowych w użytkowaniu i pasujących co wielu stylów aranżacyjncych.

Moda na wanny wolnostojące – skąd przyszła?

Ciekawostką może być fakt, że pierwsze wanny wolnostojące były używane… w starożytności! Ich kolebką była Grecja, która w sposób szczególny umiłowała sobie kult czystości, wykorzystując do tego bogato zdobione wanny wolnostojące. Kolejne tysiąclecia były kontynuacją tych rytuałów i utrwalaniem przekonań, że kąpiele w wannach są nie tylko sposobnością do oczyszczenia ciała, ale również błogą chwilą relaksu. Stąd zapewne niejeden producent wanien posiada je w swojej ofercie, bo wie, że znane i sprawdzone od wieków rozwiązania, będą zawsze gwarancją sukcesu...

Wanny wolnostojące – dlaczego warto je kupić?

Jakie zalety wynikają z montażu wanny wolnostojącej? Oprócz niezrównanego komfortu i błogiego relaksu, wskazać należy dużą uniwersalność stylistyczną. Pasują bowiem zarówno do minimalistycznie zaprojektowanego pokoju kąpielowego, przepełnionego surowością form loftu czy wnętrza inspirowanego duchem retro i vintage. Producenci wanien oferują wiele niezliczonych modeli, które z łatwością wpiszą się w konwencję każdego wystroju, co również decyduje o ich rosnącej popularności.

Zoom na kolor!

Choć wydawać by się mogło, że producent wanien posiada w swojej ofercie wyłącznie modele w białym, uniwersalnym kolorze, prawda wydaje się zgoła inna. Dziś już nikogo nie dziwią czarne, czerwone, niebieskie czy złote wanny, ponieważ wyobraźnia i kreatywność klientów dotycząca aranżacji prywatnego SPA nie zna granic. Aby sprostać tym oczekiwaniom, producent wanien musi posiadać szeroką ofertę kolorystyczną, która usatysfakcjonuje wielbicieli klasycznego piękna, jak i miłośników awangardowych rozwiązań.

W pogoni za zmieniającymi się trendami...

Jednak producenci wanien zaskakują nie tylko oryginalnymi kolorami, ale również nietypowymi kształtami czy materiałami, z jakich produkują. W sprzedaży znaleźć można, oprócz klasycznych prostokątnych wanien, również okrągłe czy ośmiokątne. Nikogo nie dziwi także wykorzystanie drewna, hartowanego szkła czy marmuru, które sprawiają, że elegancka w swojej prostocie wanna wolnostojąca jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności.